• Пепе пилешка виршла Party Mix

  Party Mix е пилешка виршла со премиум квалитет, пакувана во практична и забавна амбалажа, привлечна како за младите така и за повозрасните. Најголема предност на производот е намалената содржина на сол и високата содржина на белковини. Party Mix виршлите може да се конзумираат ладни како ужинка, загреани до ниво на вриење, како и на скара.

  Без алергени
  Пакување: 250 g

 • Мини пилешки виршли Пепе

  Пилешка виршла со вистинска големина која не содржи засилувачи на вкус, вештачки бои и ароми, ниту пак глутен или лактоза. Бидејќи децата ја сакаат, а ние ги сакаме нив.

  Без алергени.
  Пакување: 100 g

 • Барен колбас Vija Vaja

  Барен колбас од пилешко месо, која со својата посебна форма ќе ги воодушеви најмладите. И не само со изгледот, туку и со одличниот вкус.

  Без алергени.
  Пакување: 200 g

 • Мини паштета Пепе

  Вкусна пилешка паштета, која е токму за малите стомачиња, не содржи засилувачи на вкус, вештачки бои и ароми, ниту пак глутен или лактоза.

  Без алергени.
  Пакување: 50 g

 • Пепе Crispy Franks

  Вкусни пилешки виршли обвиткани во без глутенски и крцкав пченкарен слој. Брзо и едноставно подготвување, само загрејте во тава, фритеза или печка. Можете да ги служите со вашиот омилен гарнир или да ги натопите во вашиот омилен сос.

  Без алергени
  Пакување: 400 g

 • Пилешки прсти Пепе

  Вкусни панирани пилешки прсти, не содржат засилувачи на вкус, вештачки бои и ароми, лактоза или конзерванси. Само најдоброто за нашите најмлади.

  Алергени: зрна кои содржат глутен
  Пакување: 750 g, рефус