Салами, намази и други деликатеси

 • Птујска посебна салама

  Птујската посебна салама е класичен барен колбас од пилешко месо. Деликатесен производ кој ги освојува и младите и старите.

  Без алергени.
  Пакување: 800 g

 • Пилешка салама Екстра

  Благо зачинета пилешка салама направена од пилешко месо. Саламата веќе е термички обработена и затоа нема потреба од посебно приготвување.

  Без алергени.
  Пакување: 350 g, 500 g, 650 g, 900 g 

 • Перутнинска посебна

  Класичен барен колбас направен од пилешко и мисиркино месо. Одлична за подготвување на сендвичи.

  Без алергени.
  Пакување: 400 g

 • Пилешка посебна

  Пилешка посебна е класичен барен колбас од пилешко месо. Деликатесен производ кој многу години ги воодушевува и младите и повозрасните.

  Пакување: 800 g, 800 + 200 g, 400 g

 • Екстра слајс

  Посебна салама е класичен барен колбас од пилешко месо. Деликатесен производ кој ги освојува и младите и старите.

  Пакување: 200 g

Виршли за сечиј вкус

 • Пилешки виршли Екстра

  Средно чадени мазни виршли кои се веќе термички обработени. Потопете ги во ладна вода и загревајте додека водата зоврие или потпечете ги на скара. Се јадат и ладни.

  Алерген: соја.
  Пакување: 100 g, 200 g, 400 g, 800g

 • Пилешки виршли Екстра биг

  Средно чадени мазни виршли кои се веќе термички обработени. Потопете ги во ладна вода и загревајте додека водата зоврие или потпечете ги на скара. Се јадат и ладни.

  Алерген: соја.
  Пакување: 250 g

 • Пилешки виршли со кашкавал

  Зошто да јадете виршла и кашкавал одделно, кога можете да ги добиете заедно? За сите љубители на вкусни виршли и одличен кашкавал, направивме совршена комбинација.

  Алергени: млеко/лактоза
  Пакување: 100 g, 220 g

Готови производи – брзо и едноставно

 • Пилешки медаљони

  Подготвени и вкусни медаљони од пилешко месо. За брзо и едноставно подготвување медаљоните се обвиткани со крцкава смеса за панирање. Само загрејте ги. Брзо и едноставно подготвување во тава, фритеза или печка и резултатот е загарантиран. Само загрејте ги. Брзо и едноставно подготвување во тава, фритеза или печка и резултатот е загарантиран.

  Алергени: зрна кои содржат глутен
  Пакување: 300 g

 • Пилешки медаљони со кашкавал

  Сочни медаљони од пилешко филе и парчиња кашкавал со вкус на пржено малку засолено пилешко месо. Медаљоните се обвиткани со крцкава смеса за панирање месо.

  Алергени: зрна кои содржат глутен, млеко/лактоза
  Пакување: 300 g

 • Пилешки стек

  Паниран пилешки стек. Стекот е зачинет и се одликува со сочен вкус на пилешко месо обвиено во крцкава смеса за панирање. Брзо и едноставно подготвување во тава, фритеза или печка. Нивната форма е идеална за подготовка на вкусни сендвичи со додатоци на зеленчук по ваш избор. Добар апетит!

  Алергени: зрна кои содржат глутен, сирење (млеко/лактоза)
  Пакување: 364 g

 • Пилешки стек со кашкавал

  Стекови од пилешко месо и кашкавал во форма на топчиња. Вкусот на пржено пилешко кога ќе го гризнете се надополнува со вкусот на кашкавал кој протекува од крцкавиот стек.

  Алергени: зрна кои содржат глутен, млеко/лактоза
  Пакување: 364 g

 • Пилешки медаљони со кашкавал

  Сочни медаљони од пилешко месо и парчиња кашкавал со вкус на пржено малку засолено пилешко месо. Медаљоните се обвиткани со крцкава смеса за панирање месо.

  Алергени: зрна кои содржат глутен, млеко/лактоза
  Пакување: 750 g

 • Пилешко кордон блу

  Панирано пилешко месо полнето со кашкавал и шунка. Сочен производ со вкус на пржено пилешко од кое протекува шунка и кашкавал кога ќе го гризнете.

  Алергени: зрна кои содржат глутен, млеко/лактоза
  Пакување: 500 g

 • Печени пилешки крилца

  Маринирани пилешки крилца, термички обработени и брзо замрзнати. Се приготвуваат во тава или во рерна и притоа еднаш треба да се превртат.

  Алергени: зрна кои содржат глутен, соја, јајца, млеко/лактоза, кинески целер
  Пакување: 750 g

 • Пилешки медаљони

  Подготвени и вкусни медаљони од пилешко месо. За брзо и едноставно подготвување медаљоните се обвиткани со крцкава смеса за панирање.

  Алергени: зрна кои содржат глутен
  Пакување: 900 g

 • Пилешки стек

  Паниран пилешки стек. Стекот е зачинет и се одликува со сочен вкус на пилешко месо обвиено во крцкава смеса за панирање. Брзо и едноставно подготвување во тава, фритеза или печка. Нивната форма е идеална за подготовка на вкусни сендвичи со додатоци на зеленчук по ваш избор. Добар апетит!

  Алергени: зрна кои содржат глутен, сирење (млеко/лактоза)
  Пакување: 900 g

 • Пилешки прсти Пепе

  Вкусни панирани пилешки прсти, не содржат засилувачи на вкус, вештачки бои и ароми, лактоза или конзерванси. Само најдоброто за нашите најмлади.

  Алергени: зрна кои содржат глутен
  Пакување: 750 g, рефу