Рецепти за производот

  • PP recepti 0024 mafini

    Киснати мафини со салама Поли

    Мафините обично се слатки, но зошто за промена не пробате солени киснати мафини со салама Поли и зачини. Тие се одлични како предјадење, закуска или вечера.

  • PP recepti 0001 Solata Poli

    Салата Поли

    Кога сакате нешто свежо кое во исто време и заситува, пригответе ја оваа салата од тестенини со Поли, кашкавал и зеленчук, која може да се понуди и како прилог на месо.