Рецепти за производот

 • PP recepti 0006 Aromaticna piscancja rulada

  Ароматични пилешки ролати

  Ароматичните пилешки ролати со кашкавал се совршено јадење на кое никој не може да му одолее. Послужете ги како предјадење или како главно јадење. Тоа зависи од прилозите.

   

 • PP recepti 0007 Piscancji pica zavitek

  Пилешка пица штрудла

  Кога сакате нешто повеќе од само пица, послужете пилешка пица штрудла. Таа е вкусна, привлечна, мириса на пица и е малку поинаква.