Рецепти за производот

 • PP recepti 0003 Nadevana piscancja bedra v mrezici

  Полнети пилешки наткопани во мрежа

  Ова јадење ќе го воодушеви секој гостин. Бидејќи не е само вкусно, туку и пријатно за очите. Изненадете го вашето семејство или гостите со ова мало ремек-дело од пилешко.

 • PP recepti 0005 Perutninsko zelenjavna nabodala

  Раженчиња од пилешко и зеленчук

  Раженчиња од каков било вид се неизбежен дел од секоја скара, бидејќи сите генерации ги сакаат. Направете ги уште поинтересни со разнобоен зеленчук и два различни вида месо.

 • PP recepti 0006 Aromaticna piscancja rulada

  Ароматични пилешки ролати

  Ароматичните пилешки ролати со кашкавал се совршено јадење на кое никој не може да му одолее. Послужете ги како предјадење или како главно јадење. Тоа зависи од прилозите.

   

 • PP recepti 0009 Pecen piscancji file na solatnem krozniku

  Салата со пржено пилешко филе

  Разнобојна салата со парчиња пржено пилешко месо е свеж и вкусен, но сепак лесен оброк. Се разбира, тоа зависи од зачинувањето.

 • PP recepti 0011 Piscancji trakovi z arasidi

  Ленти од пилешко месо со кикиритки

  Сакате нешто поегзотично? Подгответе пилешко со кикиритки во вок тава и послужете примамлив, лесно зачинето јадење со мирис на Азија. Едноставно и навистина вкусно.

 • PP recepti 0013 Piscancji file v sladkokisli omaki

  Пилешко филе во слатко-кисел сос

  Кога сакате нешто слатко и кисело, пилешкото филе во слатко-кисел сос точно она што ви треба. Тајната е во ананасот и медот. Откријте ја.

 • PP recepti 0014 Pikantni zvitki na nabodalu

  Пикантни пилешки ролати на стапче

  Пилешко филе, маринирано во ворчестер сос, завиткано во тенки парчиња панцета и набодено на стапче е вистински специјалитет на секоја скара или во домашната кујна.

 • PP recepti 0015 Piscancja lazanja s suhimi jurcki

  Пилешка лазања со сушен вргањ

  Ова типично, сочно италијанско јадење, кој може да се послужи и како предјадење, можете да го подготвите на поинаков начини. Со пржено пилешко месо и вргањ. Пробајте го.

 • PP recepti 0017 Ruladice z oljkami in spinaco

  Мини ролати со маслинки и спанаќ

  Пилешкото филе со маслинки, спанаќ, панцета и зачини завиено како ролат го носи мирисот на Медитеранот. Исто така, тие можат да се послужат и како ладна закуска.

 • PP recepti 0018 Piscancji filejcki v prsutovem ovoju

  Пилешки мини филети во обвивка од пршута

  Денес можете да го изненадите вашето семејство или гостите со пилешки мини филети обвиткани во пршута и послужени со варен зеленчук.