Божикна мисирка со сушени сливи и парчиња јаболка

Оваа сочна мисирка со прилог од сушено овошје е одличен избор за Божик. Приготвувањето трае малку подолго, но резултатот едноставно е завиден.

  • Време за приготвување 4 h

  • Ниво на сложеност Готварски предизвик

  • Тип Божик

Состојки

Мисирка, 3 до 3,5 kg
2 кромида
1 портокал
25 g омекнат путер
сол и мелен црн пипер
2 моркова исечени на големи парчиња
Ливчиња магдонос за декорација
Голема тава и хартија за печење

Сос

3 dl црвено вино
1 супена џем од сливи
6 dl основа за супа од мисирка или кокошка
Карамелизирани јаболка
25 g путер
50 g цели бадеми
2 јаболка

Сливи

100 g путер
2 чајни лажички бобинки од смрека
3 средни кромиди
2 сечкани чешниња лук
1 стебленце исечкан целер
220 g свежи бели лебни трошки
2 излупени и ситно исечкани јаболка
220 g исечкани меки суви сливи
Китка исечкан магдонос
2 изматени јајца
сол
тава за печење 30x40 cm, длабока 3 cm
малку путер за тавата за печење и хартија за печење

Загрејте ја рерната на 180 °C. Измијте ја мисирката и избришете ја со хартиена салфетка. Исечете еден кромид на четири дела и еден кромид на 6 дела. Изрендајте половина чајна лажичка кора од портокал и чувајте ја за полнењето. Исечете го портокалот на четири дела. Земете ги парчињата портокал и кромид и ставете ги во внатрешноста на мисирката Премачкајте ја целта мисирка со путер, зачинете со сол и црн пипер. Ставете ги парчињата кромид и моркови во средината на голема тава за печење и потоа ставете ја мисирката врз зеленчукот. Лабаво покријте ја со алуминиумска фолија и ставете ја во рерната. Печете по 40 минути за секој килограм од мисирката.

Подгответе го прилогот. Намачкајте ја тавата за печење со путер. Истолчете ги бобинките од смрека во аван со толчник. Ставете леб стар еден ден во блендер и направете лебни трошки. Земете голема тава за пржење и истопете го путерот. Додадете ги кромидот, лукот и целерот и пржете 12 до 15 минути додека зеленчукот не омекне и не добие малку боја. Додадете ги бобинките од смрека, промешајте и тргнете ја тавата од оган. Ставете ја содржината од тавата во голем сад. Додадете ги лебните трошки, јаболката, сливите, најголем дел од магдоносот (оставете малку за декорација), кората од портокал и изматените јајца. Зачинете со сол и црн пипер. Промешајте и ставете ја смесата на тава за печење, израмнете ја, малку набијте ја и покријте ја со хартија за печење премачкана со путер. Оставете да отстои.

Половина час пред крајот на печењето, извадете ја мисирката од рерната и загрејте ја рерната на 200 °C. Отстранете ја фолијата, со сосот од тавата за печење и прелијте ја мисирката. Вратете ја мисирката во рерната и печете уште половина до еден час додека не добие убава румена боја. Проверете дали мисирката е готова со бодење на метална игла во најдебелиот дел од наткопанот. Ако сокот од месото е проѕирен, месото е готово. Ако сокот е розов, печете го месото уште малку. Проверувајте на секои 10 минути дали мисирката е готова.

Извадете ја мисирката од тавата за печење, ставете ја на топла чинија за сервирање и оставете ја да отстои лесно покриена со фолија еден час и потоа исечете ја. Во меѓувреме подгответе ги прилогот и сосот. Загрејте ја рерната на 220 °C. Ставете ја покриената тава за печење со прилогот во рерната и печете половина час. Извадете ја хартијата и печете уште 10 минути додека површината не добие убава боја.

Подгответе го сосот. Извадете ја целата маснотија од тавата за печење во која ја печевте мисирката. Оставете го само сокот од месото и кромидот. Извадете ги морковите. Додадете ги виното и џемот. Загрејте ја тавата на висока температура, варете го сосот 8 до 10 минути додека половина од него не испари. Турете ја основата за супа заедно со соковите од чинијата за сервирање која истекла од печената мисирка. Гответе дополнителни 10 до 15 минути за да ја добиете саканата густина на сосот.

Карамелизирајте ги јаболката. Излупете ги јаболката и исечете ги на 8 парчиња. Растопете го путерот во тава за пржење со нелепливо дно. Додадете ги парчињата јаболка и пржете ги на средна температура 5 до 8 минути. Често протресувајте ја тавата за да ги испржите бадемите и јаболката за тие да добијат кафеава боја и да станат меки, но да ја задржат формата. Не се грижете доколку путерот почне да потемнува. Тоа на вашето јадење ќе му даде уште подобра арома.

Пред да го послужите, загрејте го сосот и претурете го во длабок сад. Посипете го прилогот со магдонос и исечете го. Исечете ја мисирката и послужете ја со сосот, прилозите и со пржени топчиња гриз.