Динстани пилешки копани со зеленчук и јаболка

Барате идеја за неделен семеен ручек? Испечете пилешки копани со зеленчук во рерна. Послужете го месото со домашни земички.

  • Време за приготвување 60 min

  • Ниво на сложеност Многу едноставно

  • Тип Главни јадења

Состојки

8 пилешки копани
200 g свежи зелени пиперки
400 g јаболка
120 g кромид
2 чешниња лук
1 dl бело вино
1 чајна лажичка благ црвен пипер
1 супена лажица сенф
сол
мелен црн пипер
путер за тавата за печење

Измијте ги пиперките, извадете ги семките и исечкајте ги на парчиња. Излупете ги кромидот и лукот и исечкајте ги. Излупете ги јаболката, преполовете ги, извадете ги семките и исечкајте ги на коцки.

Исчистете ги пилешките копани и ставете ги во тава за печење намачкана со путер. Зачинете со сол и црн пипер и премачкајте ги со сенф. Ставете ги сечканиот зеленчук и јаболката, турете вино, посипете црвен пипер и ставете ја тавата во рерна. Печете на 175 °C околу 40 минути. Доколку кората почне премногу брзо да заруменува, покријте ја тавата со алуминиумска фолија или хартија за печење.

Ставете ги печените пилешки копани на чинии, додадете го зеленчукот и сервирајте со прилог.

Пилешки копан