Мини ролати од пилешки гради со павлака со рен

Пригответе ја оваа многу едноставна, но исклучително вкусна закуска. Ви требаат немасни исечени пилешки гради полнети со павлака и рен. Послужете со домашен леб.

  • Време за приготвување 20 min

  • Ниво на сложеност Лесно

  • Тип Нова Година

Состојки

150 g сечени пилешки гради „слим и фит“
2 dl слатка павлака
1 пакување згуснувач за павлаката
100 g рендан рен од тегла
сол

Изматете ја павлаката со згуснувачот за павлака. Додадете ги ренот и солта. Ставете ги сечените пилешки гради „слим и фит“ на работната маса и на работ на секое парче ставете од филот од павлака со рен. Завиткајте ги како ролати.

Сечени пилешки гради со црн бибер