Печени палачинки со фил од мелено месо од мисирка

Не мора да значи дека палачинките секогаш треба да бидат слатки. Солените палачинки се исто така многу вкусни. Дали некогаш сте пробале палачинки со мелено месо од мисирка, печени во рерна?

  • Време за приготвување 45 min

  • Ниво на сложеност Многу едноставно

  • Тип Главни јадења

Состојки

Тесто за палачинки
2 јајца
200 g брашно
1,5 dl млеко
сол
масло
Фил
400 g мелено месо од мисирка
150 g кромид
2 чешниња лук
1 супена лажица благ црвен пипер
6 dl кисела павлака
4 супени лажици бело брашно
½ чајна лажичка сушен босилек
½ чајна лажичка мајоран
сол
мелен бел пипер
маслиново масло за тавата
80 g рендан гауда кашкавал

Измешајте ги состојките за смесата и направете 8 палачинки.

Во тава за пржење испржете го меленото месо со маслиново масло, зачинете со сол и црн пипер и посипете црвен пипер. Извадете го месото од тавата. На истото масло испржете го сечканиот кромид и лук, турете малку вода, сол и црн пипер.

Измешајте ја киселата павлака со 4 супени лажици брашно, додадете ја во тавата за пржење, оставете да зоврие и тргнете ја од оган. Земете половина од добиената смеса и додадете ја на месото.

Завиткајте ги палачинките околу филот од месо и ставете ги една до друга во тава за печење намачкана со масло. Турете ја преостанатата смеса од кисела павлака врз палачинките, посипете со рендан гауда кашкавал и печете на 180 °C околу 15 минути.

Ставете ги печените палачинки на чинија и послужете со салата.

Мелено месо од мисирка