Пилешка пица штрудла

Кога сакате нешто повеќе од само пица, послужете пилешка пица штрудла. Таа е вкусна, привлечна, мириса на пица и е малку поинаква.

  • Време за приготвување 90 min

  • Ниво на сложеност Многу едноставно

  • Тип Топли предјадења

Состојки

Состојки тестото
400 g бело брашно за влечено тесто
3 супени лажици масло
1 супена лажица оцет
Млака вода по потреба
сол
Фил
1 пакување сечени пилешки гради
2 свежи зелени пиперки
1 голем кромид
2 чешниња лук
120 g маринирани шампињони
150 g рендан кашкавал (едамер, моцарела...)
1 конзерва лупени домати (околу 270 g) или 200 g доматен кечап.
1 чајна лажичка оригано
сол
мелен црн пипер
1 јајце за премачкување

Измешајте ги состојките за да направите малку помеко тесто за влечење. Месете додека тестото не почне да се одвојува од садот и да се лепи на вашите дланки. Оформете мала векна, премачкајте ја со масло, покријте ја со чинија и оставете ја да отстои на собна температура 30 минути.

Подгответе ги сечените пилешки гради, излупете го и исечете го кромидот, измијте ги и исечете ги пиперките, ситно исечкајте го лукот и конзервираните лупени домати заедно со течноста.

На кујнска крпа претходно посипана со брашно развлечете го тестото во правоаголна форма. Отстранете ги подебелите краеви. Прекријте три четвртини од тестото со лупени домати или кечап, посипете со парчињата пилешки гради, додадете ги пиперките и кромидот, посипете со исечканиот лук, исечените печурки и ренданиот кашкавал. Зачинете со оригано, сол и црн пипер и посипете го остатокот од доматите. Со помош на кујнската крпа добро намотајте ја штрудлата, ставете ја на намастена тава за печење и премачкајте ја со изматеното јајце.

Печете 25 минути на 185 °C додека штрудлата не добие златножолта боја. Исечете ја штрудлата на поголеми парчиња и послужете ја топла.

Пилешки гради