Пилешки прсти со сос од лук

Исечете го пилешкото филе на ленти и пригответе вкусни пржени пилешки прсти. Вашите гости дефинитивно ќе уживаат да ги макаат пилешките прсти во вкусниот сос од лук.

  • Време за приготвување 45 min

  • Ниво на сложеност Многу едноставно

  • Тип Нова Година

Состојки

600 g пилешко филе
1 јајце, 2 супени лажици млеко
100 g бел лебни трошки
80 g пармезан
Сол и мелен црн пипер
1 чајна лажичка благ црвен пипер
масло за пржење
Сос за макање
3 чешниња лук
5 супени лажици мајонез за салата
2,5 dl јогурт
1 супена лажица сок од лимон
сол и мелен бел пипер

За да го направите сосот излупете и истолчете го лукот, помешајте го со мајонезот, јогуртот и сокот од лимон и зачинете со сол и црн пипер. Измијте го пилешкото филе, исушете и исечете го на соодветно големи парчиња. Изматете го јајцето со млеко.

Ситно изрендајте го пармезанот, помешајте го со лебните трошки, зачинете со сол, црн пипер и благ црвен пипер. Извалкајте го месото прво во јајцето, а потоа го во мешавината со кашкавал. Пржете ги во врело масло 4 до 5 минути додека не добијат златно-кафеава боја. Распоредете ги пилешките прсти и сосот од лук на чиниите.

Послужете со зелени маслинки и леб.